/ Ceramic Capacitors / C0603X7R160-392MNP
minImg
C0603X7R160-392MNP
Venkel
제품 번호:
C0603X7R160-392MNP
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 3900PF 16V X7R 0603
재고 : 16000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 4000
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 3900 pF