/ Ceramic Capacitors / C0603Y5V160-104MNE
minImg
C0603Y5V160-104MNE
Venkel
제품 번호:
C0603Y5V160-104MNE
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0603
재고 : 8377908
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 4000
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Venkel
Capacitance 0.1 µF