/ Ceramic Capacitors / C0805X7R101-821KNE
minImg
C0805X7R101-821KNE
Venkel
제품 번호:
C0805X7R101-821KNE
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 820PF 100V X7R 0805
재고 : 4000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 4000
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 820 pF