/ Ceramic Capacitors / C1005C0G1H102G050BA
minImg
C1005C0G1H102G050BA
TDK Corporation
제품 번호:
C1005C0G1H102G050BA
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 1000PF 50V C0G 0402
재고 : 57168
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF