/ Ceramic Capacitors / C1206X5R250-106MNP-CT
minImg
C1206X5R250-106MNP-CT
Venkel
제품 번호:
C1206X5R250-106MNP-CT
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
재고 : 1370
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Venkel
Capacitance 10 µF