/ Ceramic Capacitors / C1608X7S1C225K080AC
minImg
C1608X7S1C225K080AC
TDK Corporation
제품 번호:
C1608X7S1C225K080AC
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 2.2UF 16V X7S 0603
재고 : 3630
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF