/ Ceramic Capacitors / C17CF391K-6ZN-X1T
minImg
C17CF391K-6ZN-X1T
Knowles Dielectric Labs
제품 번호:
C17CF391K-6ZN-X1T
설명:
CAP CER 1111
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CF
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Knowles Dielectric Labs
Capacitance 390 pF