/ Ceramic Capacitors / C325C751G3G5TA7301
minImg
C325C751G3G5TA7301
KEMET
제품 번호:
C325C751G3G5TA7301
설명:
CAP CER 750PF 25V C0G/NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 750 pF