C333C103GAG5TA
KEMET
제품 번호:
C333C103GAG5TA
제조업체:
KEMET
설명:
CAP CER RAD 10NF 250V C0G 2%
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 10000 pF