C356C104F2G5TA
KEMET
제품 번호:
C356C104F2G5TA
제조업체:
KEMET
설명:
CAP CER RAD 0.1UF 200V C0G 1%
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.1 µF