C48-06R16-10P8-102
Cinch Connectivity Solutions
제품 번호:
C48-06R16-10P8-102
설명:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Cable Opening 0.769" (19.53mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-10
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C