KEMET
제품 번호:
C4AQCBU5150A12J
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 15UF 5% 650VDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.9685
$4.9685
10
$4.4745
$44.745
50
$3.8779
$193.895
100
$3.380765
$338.0765
500
$2.784127
$1392.0635
1000
$2.585254
$2585.254
2500
$2.53554
$6338.85
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.465" (37.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5.3 mOhms |
| Series | C4AQ |
| Voltage Rating - DC | 650V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 15 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQCB |