KEMET
제품 번호:
C4AQPBW4800M3FJ
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 8UF 5% 1.2KVDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.2915
$5.2915
10
$4.7614
$47.614
50
$4.1268
$206.34
100
$3.59765
$359.765
500
$2.962784
$1481.392
1000
$2.751152
$2751.152
2500
$2.698247
$6745.6175
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.583" (40.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.7 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1200V (1.2kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 8 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQPB |