KEMET
제품 번호:
C4AQQBU4140M1WJ
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 1.4UF 5% 1.1KVDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 0.795" (20.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25.9 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1100V (1.1kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 1.4 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQQB |