KEMET
제품 번호:
C4AQQBW5160M3LJ
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 16UF 5% 1.1KVDC RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.493
$8.493
10
$7.5506
$75.506
50
$6.60725
$330.3625
100
$6.04086
$604.086
500
$5.19137
$2595.685
1000
$4.813812
$4813.812
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; DC Link, DC Filtering |
| Height - Seated (Max) | 1.780" (45.20mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 4.4 mOhms |
| Series | C4AQ-M |
| Voltage Rating - DC | 1100V (1.1kV) |
| Package / Case | Radial - 4 Leads |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 16 µF |
| Features | Low ESL |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4AQQB |