/ Film Capacitors / C4AUOBW5240M3LJ
minImg
C4AUOBW5240M3LJ
KEMET
제품 번호:
C4AUOBW5240M3LJ
제조업체:
KEMET
설명:
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
재고 : 104
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2 mOhms
Series C4AU
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 24 µF