KEMET
제품 번호:
C4BTHBX4500ZAFJ
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 5UF 5% 600VDC SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$12.274
$12.274
10
$11.6565
$116.565
50
$9.81616
$490.808
100
$9.202745
$920.2745
500
$8.15974
$4079.87
1000
$7.668922
$7668.922
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.575" (40.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.004" (25.50mm) |
| Termination | Screw Terminals |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.9 mOhms |
| Series | C4BT |
| Voltage Rating - DC | 600V |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | 330V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C4BTHB |