Bulgin
제품 번호:
C6053ALBR31197W
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.645
$8.645
10
$7.76435
$77.6435
25
$7.4062
$185.155
50
$7.08776
$354.388
100
$6.809125
$680.9125
250
$6.450728
$1612.682
500
$5.972878
$2986.439
1000
$5.694148
$5694.148
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | Neon, Red |
| Operating Temperature | - |
| Actuator Marking | O - |
| Ingress Protection | Splash Proof |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Flat - Illuminated |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 30.10mm x 22.20mm |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC) |
| Circuit | DPST |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 250 VAC |
| Series | 6050 |
| Switch Function | On-Off |
| Voltage Rating - AC | 277 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Bulgin |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | C6053 |
| Color - Actuator/Cap | Red |