C91-BA28H-CAO
Visual Communications Company - VCC
제품 번호:
C91-BA28H-CAO
설명:
LED LAMP 1-23-17
사용자 가이드
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 6.5mcd
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 90
Lens Style Round with Flat Top
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Wavelength - Peak 585nm
Lens Color Amber
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA
Base Product Number C91-BA28H
Lens Size 7.10mm Dia