/ Ceramic Capacitors / C917U200JZNDBAWL40
minImg
C917U200JZNDBAWL40
KEMET
제품 번호:
C917U200JZNDBAWL40
제조업체:
KEMET
설명:
CAP CER 20PF 440VAC C0G/NP0 RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 20 pF