/ Ceramic Capacitors / C921U152MUWDAAWL35
minImg
C921U152MUWDAAWL35
KEMET
제품 번호:
C921U152MUWDAAWL35
제조업체:
KEMET
설명:
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-250
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 1500 pF