/ Ceramic Capacitors / C921U681KVYDBAWL45
minImg
C921U681KVYDBAWL45
KEMET
제품 번호:
C921U681KVYDBAWL45
설명:
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400VAC
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient Y5P (B)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Mfr KEMET
Capacitance 680 pF