/ Ceramic Capacitors / C927U222MZWDCAWL45
minImg
C927U222MZWDCAWL45
KEMET
제품 번호:
C927U222MZWDCAWL45
설명:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Mfr KEMET
Capacitance 2200 pF