CA3102E24A28SB111A176
ITT Cannon, LLC
제품 번호:
CA3102E24A28SB111A176
제조업체:
ITT Cannon, LLC
설명:
CONN RCPT FMALE 28POS GOLD SLDR
사용자 가이드
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 22A
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 24-A28
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr ITT Cannon, LLC
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C