/ Ceramic Capacitors / CC0402BPNPO9BN1R5
minImg
CC0402BPNPO9BN1R5
YAGEO
제품 번호:
CC0402BPNPO9BN1R5
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NPO 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1.5 pF