/ Ceramic Capacitors / CC0603DRNPO9BN9R0
minImg
CC0603DRNPO9BN9R0
YAGEO
제품 번호:
CC0603DRNPO9BN9R0
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 9PF 50V C0G/NPO 0603
재고 : 971
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 9 pF