/ Ceramic Capacitors / CC0805CRNPO9BN2R7
minImg
CC0805CRNPO9BN2R7
YAGEO
제품 번호:
CC0805CRNPO9BN2R7
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 0805
재고 : 26284
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2.7 pF