/ Ceramic Capacitors / CC0805KFX5R6BB106
minImg
CC0805KFX5R6BB106
YAGEO
제품 번호:
CC0805KFX5R6BB106
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 10 µF