/ Ceramic Capacitors / CC1206KKX7R7BB475
minImg
CC1206KKX7R7BB475
YAGEO
제품 번호:
CC1206KKX7R7BB475
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 4.7 µF