/ Ceramic Capacitors / CC45SL3AD100JYVNA
minImg
CC45SL3AD100JYVNA
TDK Corporation
제품 번호:
CC45SL3AD100JYVNA
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CC45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10 pF