/ Ceramic Capacitors / CDR01BX332BKMRAP
minImg
CDR01BX332BKMRAP
Vishay Vitramon
제품 번호:
CDR01BX332BKMRAP
설명:
CAP CER 3300PF 100V BX 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient BX
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR01
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3300 pF
Features -
Failure Rate R (0.01%)