/ Ceramic Capacitors / CDR32BP101BFYMAP
minImg
CDR32BP101BFYMAP
Vishay Vitramon
제품 번호:
CDR32BP101BFYMAP
제조업체:
Vishay Vitramon
설명:
CAP CER 100PF 100V BP 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient BP
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 100 pF
Features -
Failure Rate M (1%)