/ Fixed Inductors / CDRH10D48/ANP-680MC
minImg
CDRH10D48/ANP-680MC
Sumida America Components Inc.
제품 번호:
CDRH10D48/ANP-680MC
설명:
FIXED IND 68UH 1.1A 209 MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 209mOhm Max
Ratings -
Series CDRH10D60B/T150
Inductance 68 µH