Samtec Inc.
제품 번호:
CES-102-01-G-D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.4725
$1.4725
10
$1.28535
$12.8535
100
$1.14855
$114.855
500
$0.957106
$478.553
1000
$0.820372
$820.372
5000
$0.727396
$3636.98
10000
$0.71099
$7109.9
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.200" (5.08mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Series | CES |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.128" (3.25mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | CES-102 |