CFR-12JT-52-120K
YAGEO
제품 번호:
CFR-12JT-52-120K
설명:
RES 120K OHM 5% 1/6W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 kOhms
Series CFR
Power (Watts) 0.167W, 1/6W