Nidec Components Corporation
제품 번호:
CFS-0200MB
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH DIP SPST 100MA 6V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.273
$1.273
10
$1.2236
$12.236
25
$1.14988
$28.747
100
$0.993415
$99.3415
250
$0.905274
$226.3185
500
$0.841681
$420.8405
1000
$0.782952
$782.952
2500
$0.709555
$1773.8875
5000
$0.660611
$3303.055
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 2 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Voltage Rating | 6VDC |
| Termination Style | Gull Wing |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | SPST |
| Height Above Board | 0.146" (3.70mm) |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | CFS |
| Body Material | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Length | 0.256" (6.50mm) |
| Electrical Life | 1,000 Cycles |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Features | Tape Seal |
| Package | Tube |
| Washable | Yes |
| Base Product Number | CFS-0200 |