Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
CG403U016V4C
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 40000UF 16V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$45.011
$45.011
10
$42.50965
$425.0965
50
$37.50885
$1875.4425
100
$34.38316
$3438.316
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.125" (104.78mm) |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 14.7 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9mOhm @ 120Hz |
| Series | CG |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 16.905 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 40000 µF |
| Package | Bulk |