/ Ceramic Capacitors / CGA3E2C0G2A010C080AA
minImg
CGA3E2C0G2A010C080AA
TDK Corporation
제품 번호:
CGA3E2C0G2A010C080AA
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 1PF 100V C0G 0603
재고 : 2161
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 pF