Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
CGH242T450W4L
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 2400UF 450V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$128.6585
$128.6585
10
$122.00375
$1220.0375
50
$115.34938
$5767.469
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.625" (117.48mm) |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 8.3 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.500" Dia (63.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40.1mOhm @ 120Hz |
| Series | CGH |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 10.209 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 2400 µF |
| Package | Bulk |