Cornell Dubilier Electronics (CDE)
제품 번호:
CGS214U016X5R
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 210000UF 16V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$83.258
$83.258
10
$78.052
$780.52
50
$70.2468
$3512.34
100
$67.645035
$6764.5035
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 5.875" (149.23mm) |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 1.250" (31.75mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 29.2 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 3.000" Dia (76.20mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 5mOhm @ 120Hz |
| Series | CGS |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Ripple Current @ High Frequency | 37.96 A @ 10 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 210000 µF |
| Package | Bulk |