CIR06F-24-28PY-F80-T12
ITT Cannon, LLC
제품 번호:
CIR06F-24-28PY-F80-T12
제조업체:
ITT Cannon, LLC
설명:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Cable Opening -
Backshell Material, Plating Aluminum Alloy, Olive Drab Cadmium
Insert Material Neoprene
Ingress Protection Environment Proof
Voltage Rating 200VAC, 250VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 13A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 24-28
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Copper Alloy
Mfr ITT Cannon, LLC
Features Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C