Samtec Inc.
제품 번호:
CLP-108-02-G-D
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 16POS 0.05 GOLD SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.8855
$3.8855
10
$3.7297
$37.297
25
$3.41886
$85.4715
50
$3.26344
$163.172
100
$3.108115
$310.8115
250
$2.719584
$679.896
500
$2.641874
$1320.937
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.090" (2.29mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 240VAC, 330VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 3.3A per Contact |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.90µin (0.099µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | CLP |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.050" (1.27mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | CLP-108 |