CN1020A14G12P10-200
Cinch Connectivity Solutions
제품 번호:
CN1020A14G12P10-200
설명:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
사용자 가이드
Cable Opening 0.613" (15.57mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 14-12
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material -
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C