Cvilux USA
제품 번호:
CP3506P1V00-NH
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
6 POS 3.00MM(.118) DUAL ROWS VER
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.3173
$3.173
210
$0.24682
$51.8322
630
$0.211565
$133.28595
1050
$0.17631
$185.1255
5040
$0.151126
$761.67504
10080
$0.141046
$1421.74368
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.390" (9.91mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 7A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Cvilux USA |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Guide |
| Pitch - Mating | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Plastic, Halogen Free |
| Series | CP35 |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.118" (3.00mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.126" (3.20mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | CP3506P1 |