CPL10R0500JB14
Vishay Dale
제품 번호:
CPL10R0500JB14
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 0.05 OHM 10W 5% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 10W