CPR0568R00JE14
Vishay Dale
제품 번호:
CPR0568R00JE14
제조업체:
Vishay Dale
설명:
RES 68 OHM 5W 5% RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 68 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 5W