/ Ceramic Capacitors / CQ0201BRNPO8BN1R5
minImg
CQ0201BRNPO8BN1R5
YAGEO
제품 번호:
CQ0201BRNPO8BN1R5
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 1.5PF 25V C0G/NPO 0201
재고 : 30000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CQ
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 1.5 pF