/ Ceramic Capacitors / CQ0402BRNPOYBN4R0
minImg
CQ0402BRNPOYBN4R0
YAGEO
제품 번호:
CQ0402BRNPOYBN4R0
설명:
CAP CER 4PF 250V C0G/NPO 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series CQ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 4 pF