CRCW04021K80FKTD
Vishay Dale
제품 번호:
CRCW04021K80FKTD
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
0402
설명:
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W