CRCW06033K60JNEAHP
Vishay Dale
제품 번호:
CRCW06033K60JNEAHP
패키지:
0603
설명:
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/3W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.6 kOhms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W